KURUMSALMEKS (Mobil Ev Kontrol Sistemi)

 

Günlük hayatın koşuşturmacası içinde birçok kez evimizde ve işyerimizde açık unuttuğumuz elektrik anahtarları,musluklar,doğalgaz sorun olmaktadır.

Uzmanların tüm uyarılarına rağmen hangimiz evden yada işyerinden ayrılırken telefon şarjlarını prizden çıkarıp,lambaların tamamını kapatıp sigortaları kapatmaktayız.Hergün evimiz yada işyerimizden onlarca kerede dışarıya çıkıp gelsek te bu işlemlerin aslında her seferinde yapılması gerekmektedir.

Tüm bu işlemleri zahmetsizce telefonunuzdan tek bir tuşa basarak gerçekleştirdiğinizi düşünün hemde bu işleri dilediğiniz zaman seyahat halindeyken bile gerçekleştirebileceksiniz.

Genel anlamda güvenlik,tasarruf ve konforu bir arada yaşayabilmek için MEKS ürünü tarafımızdan geliştirilmiştir.

Bu sistem sayesinde 12 adet çıkış kontrol edilebilmektedir.Benzerlerinin aksine bu sistemde güvenlik ön planda tutulduğu için enerji panosu çıkışındaki sigortalar kumanda edilir ve ev içerisindeki kablajlarda ve buatlarda yaşanmakta olan yangın riskinin önüne geçilmiş olur.

Su ve doğalgaz da yine aynı şekilde ana vanadan kumanda edilerek olumsuz etkileri ev dışında bırakılmış olur.

Ayrıca binadan ayrı olduğumuz zamanlarda lambaları akşam saatlerinde belirli süreyle açıp kapatarak evde biri olduğu hissini uyandırıp hırsızlıklara karşı caydırıcı etki yapabiliriz.

Birçok kez evimizde, işyerimizde elektrik anahtarlarından açma kapama yaptığımız için bir çok nokta açık kalır ve gereksiz yere enerji harcanmış olur.MEKS sistemi sayesinde evden dışarı çıkıldığında cep telefonundan tüm enerji panodan kesilir ve enerji tasarrufu sağlanmış olur ayrıca klima , kombi gibi cihazları ihtiyaç öncesinde cep telefonundan çalıştırarak tasarruf edilebilir. 

Yazlıklarımızda ya da şehir dışındayken evimizin ısısını sabit tutmak için klima veya kombimizi sürekli çalıştırmamız gerekmez,eve yaklaştığımızda cihazlarımızı cep telefonundan açıp kapatarak enerji tasarrufu yapabiliriz.

Tek tek odaları dolaşıp elektrikleri anahtardan kapatmak yerine oturduğumuz yerden cep telefonumuzdan gereksiz harcamaların önüne geçebiliriz.

 

MEKS Sistem Özellikleri

 

 • 12 Adet Sigorta cep telefonu ve bilgisayar aracılığı ile ayrı ayrı kapatılıp açılabilir,ayrıca acil durumlar için tüm sigortaları aynı anda açıp kapama özelliği vardır.
 • Ev ya da işyeri içerisinde wifi sinyali olmayacağı için zararlı RF etkisi yaşanmaz
 • Kablosuz prizler gibi sistem ve priz iletişimde kopma yaşanmaz, kablolu kontrol sistemlerinde olduğu gibi her prize ayrı kablo çekme derdi yaşanmaz.
 • İşyeri yada ev içerisinde kırıp dökme yapmadan direkt olarak enerji panosu bitişiğine monte edilir.
 • ​Eviniz yada işyerinizi sürekli ısıtıp soğutmak yerine cep telefonundan gereken zamanlarda kontrol sağlayarak enerji tasarrufu yapılır
 • ​Bina içerisindeki mevcut enerji bağlantılarının girişinde kullanılır, sistemden kapama yapıldığında enerji ana pano üzerinden kesileceği için dağıtım kabloları ve birleşme buatlarından kaynaklı yangın riski oluşmaz.
 • Tüm parçalar modüler olup kolayca montaj ve demontaj yapılıp istenildiğinde sistem rahatlıkla sökülp başka mekana taşınabilir.
 • Uzun süreli internet kesintisi vb. durumlarda yan taraftaki anahtarlar vasıtasıyla sistem by-pass edilip enerji kullanıma devam edilebilir.
 • ​Sisteme istenildiği takdirde tek veya 12 farklı enerji girişi yapılabilir.
 • ​Her çıkış 30 A olarak tasarlanmış olup işletmelerinizde direkt olarak kullanabilirsiniz.
 • Daha yüksek güç gerektiren sanayi sistemlerinde kontaktör eklenerek kullanılabilir.
 • Siz yokken kullanılmasını istemediğiniz elektrik aksesuarları ancak şifreyle çalıştırılabilir.
 • Sistem %100 yerli imalattır.
 • Sistem tüm kabloları bağlanmış ve adaptör dahil olarak teslim edilecektir.

 

Meks Akıllı Ev Sistemleri
2017 © Tüm hakları saklıdır.


AKILLI EV SİSTEMLERİ

İLETİŞİM

BİLİR ELEKTRONİK OTOMASYON & İNŞAAT

Telefon: 

0342 360 71 81

0531 855 03 39

 

Adres: Deniz Mah. 83033 Sk. No:14/A - Şahinbey / GAZİANTEP

E-Posta: info@meks.com.tr